/
/
Ustanowienie rozdzielności majątkowej

Ustanowienie rozdzielności majątkowej

Rozdzielność majątkowa to rozwiązanie, które pozwala na niezależne zarządzanie własnym majątkiem przez małżonków, co może być korzystne w wielu sytuacjach, takich jak ochrona przed długami partnera czy zabezpieczenie majątku osobistego. Kancelaria oferuje wsparcie prawne w sprawach o ustanowienie rozdzielności majątkowej, zapewniając kompleksową pomoc na każdym etapie postępowania. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z rozdzielności majątkowej i uzyskać fachową pomoc prawną.

Czytaj więcej

Rozdzielność majątkowa — Warszawa

Rozdzielność majątkowa to kolejne z zagadnień, z którym można zwrócić się do Kancelarii Adwokackiej Mariusza Krzyżanowskiego. Adwokat rodzinny – Warszawa pomaga w kwestiach związanych z podziałem mienia przyszłych, obecnych, jak i rozstających się małżonków.

Wyróżnia się dwa kluczowe rodzaje rozdzielności majątkowej: umowna i przymusowa. Pierwsza z nich występuje, gdy małżonkowie dobrowolnie decydują się na ustalenie rozdzielności majątkowej poprzez umowę. Musi być ona sporządzona w formie aktu notarialnego i może zostać rozwiązana tylko w określonych sytuacjach. Wskutek takiej umowy małżonkowie zachowują swoje majątki nabyte przed jak i po zawarciu małżeństwa. Z kolei drugi rodzaj rozdzielności jest ustanawiany na podstawie orzeczenia sądu i ma miejsce, gdy zachodzą określone przesłanki, np.:

  • ubezwłasnowolnienie częściowe lub całkowite jednego z małżonków,
  • orzeczenie separacji,
  • orzeczenie upadłości jednego z małżonków.

W każdym z tych przypadków pomoc świadczy Mariusz Krzyżanowski.

Pomoc prawna w zakresie rozdzielności majątkowej

Pomoc prawna w zakresie rozdzielności majątkowej jest niezwykle istotna dla osób znajdujących się w trakcie rozwodu czy separacji, jak i partnerów dopiero wchodzących w związek małżeński. Wsparcie prawne, jakie zapewnia Kancelaria Mariusza Krzyżanowskiego, obejmuje szeroki zakres działań, począwszy od analizy sytuacji majątkowej małżonków, poprzez doradztwo, aż po przygotowanie niezbędnej dokumentacji i reprezentację przed Sądem.

Adwokat Mariusz Krzyżanowski zapewnia opiekę prawną, dbając o Twoje interesy oraz dążąc do osiągnięcia jak najlepszych rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa. Dzięki wsparciu prawnika możliwe jest skuteczne uregulowanie spraw majątkowych, co przyczynia się do zminimalizowania ryzyka przyszłych sporów. Jednocześnie pomoc specjalisty zapewni Ci spokój i bezpieczeństwo, gdy sprawa sądowa o ustalenie rozdzielności majątkowej jest nieunikniona.

Ustalenie rozdzielności majątkowej w Warszawie

Adwokat Mariusz Krzyżanowski, działający na terenie Warszawy i świadczący usługi dla osób z innych części kraju, gwarantuje pomoc prawną w zakresie uregulowania spraw majątkowych w wielu sytuacjach, np. podczas rozwodu, separacji czy na początku małżeństwa. Zakres działania kancelarii obejmuje m.in.:

  • podstawowe konsultacje prawne – prawnik poznaje sytuację i stara się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie, wyjaśnia sposoby na ustanowienie rozdzielności, a jednocześnie przedstawia zalety i wady konkretnego działania;
  • pomoc podczas negocjacji i rozmów z przedstawicielem współmałżonka;
  • doradztwo co do rodzaju rozdzielności oraz formalności i dowodów potrzebnych do przedstawienia przed Sądem;
  • sporządzenie umowy znoszącej lub zmieniającej wspólność majątkową;
  • przygotowanie pozwu o ustanowienie rozdzielności majątkowej, wsparcie podczas kompletowania dokumentów;
  • reprezentację przed Sądem.

Kancelaria adwokacka Mariusz Krzyżanowski: profesjonalne wsparcie prawne

Adwokat Mariusz Krzyżanowski staje po Twojej stronie w sprawach o rozdzielność majątkową, pomaga  zrozumieć skomplikowane procedury prawne i zapewnia ochronę Twoich interesów. Kancelaria świadczy doradztwo dla Klientów z Warszawy i innych części kraju.

 

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

W czym jeszcze się specjalizujemy?

Alimenty

Ubezwłasnowolnienie

Ubezwłasnowolnienie

Zobacz więcej

Podział majątku

Podział majątku

Zobacz więcej

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

Formularz zamówienia kontaktu

Zeskanuj kod QR telefonem, aby pobrać wizytówkę

Pobierz wizytówkę prosto na telefon

Call Now Button