/
/
Ustalenie ojcostwa

Ustalenie ojcostwa

Kancelaria oferuje pełne wsparcie prawne w sprawach o ustalenie ojcostwa. Rozumiemy, że sprawy te są kluczowe dla ustalenia prawnych relacji między ojcem, a dzieckiem oraz mają istotne znaczenie dla praw i obowiązków rodzicielskich. Nasi prawnicy zapewniają pełne wsparcie na każdym etapie postępowania, pomagając w przygotowaniu dokumentów, reprezentacji sądowej i doradztwie prawnym. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc w Twojej sprawie o ustalenie ojcostwa.

Czytaj więcej

Ustalenie ojcostwa — Warszawa

Ustalenie ojcostwa może być dokonane w dwojaki sposób m.in. przez uznanie ojcostwa bądź na mocy orzeczenia sądu. W przypadku małżeństwa istnieje domniemanie, że urodzone dziecko pochodzi od męża matki. Gdy jednak nie zachodzi wspomniane domniemanie lub zostało ono obalone, konieczne staje się ustalenie ojcostwa. Najprostszą drogą jest wówczas uznanie ojcostwa, co odbywa się poprzez oświadczenie przez mężczyznę przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego, że to on jest ojcem dziecka. Jednocześnie matka dziecka musi potwierdzić to stanowisko.

Uznanie lub potwierdzenie ojcostwa nie zawsze jest łatwym procesem. Gdy rodzice dziecka nie są ze sobą w związku podczas jego narodzin bądź pozostają ze sobą w konflikcie, niezbędne może się okazać sądowe ustalenie ojcostwa. W takich sprawach pomoc prawną świadczy Kancelaria Adwokacka Mariusza Krzyżanowskiego. Jako adwokat rodzinny może reprezentować każdą ze stron. Unormowania kwestii ojcostwa mogą natomiast żądać: matka, dziecko lub domniemany ojciec. Niekiedy również powództwo wytacza prokurator.

W praktyce podstawowym celem potwierdzenia ojcostwa jest ustalenie tożsamości biologicznego ojca dziecka. Jednak procedura ta nie ogranicza się jedynie do tego aspektu. W trakcie procesu sądowego sąd podejmuje decyzje dotyczące wielu innych istotnych kwestii, które mogą mieć wpływ na życie rodziny.

Profesjonalna pomoc prawna w zakresie ustalenia ojcostwa

Sądowe ustalenie ojcostwa to sprawa, która tak jak wiele innych z zakresu prawa rodzinnego, może rodzić ogromne emocje. Często na sali dochodzi do konfliktów, co utrudnia obiektywne spojrzenie na sytuację każdej ze stron. Właśnie dlatego wsparcie prawnika, który na chłodno podchodzi do procesu, może być niezbędne.

Adwokat rodzinny po udzieleniu pełnomocnictwa podejmuje wszelkie niezbędne działania w Twoim imieniu. Co ważne, dba o dobro sprawy, czuwa nad czynnościami, które muszą być podejmowane w odpowiednim terminie. Jednocześnie zapewnia doradztwo prawne, by wspólnie wypracować najlepsze możliwe rozwiązanie prawne. To wszystko partnerskiej atmosferze oraz z pełnym zaangażowaniem.

Kancelaria adwokacka Mariusz Krzyżanowski: wsparcie w procesie ustalania ojcostwa

Proces o ustalenie ojcostwa dotyczy nie tylko kwestii biologicznych, ale również prawnych i emocjonalnych, które wpływają na życie wszystkich zaangażowanych stron. Właśnie dlatego na sali sądowej warto mieć po swojej stronie osobę, która czuwa nad korzystnym rozwiązaniem procesu – Mariusz Krzyżanowski oferuje wysokiej jakości usługi prawnicze, towarzysząc Ci podczas sądowej batalii.

 

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

W czym jeszcze się specjalizujemy?

Alimenty

Ustalenie miejsca zamieszkania dziecka

Ustalenie miejsca zamieszkania dziecka

Zobacz więcej

Ustalenie kontaktów z dzieckiem

Ustalenie kontaktów z dzieckiem

Zobacz więcej

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

Formularz zamówienia kontaktu

Zeskanuj kod QR telefonem, aby pobrać wizytówkę

Pobierz wizytówkę prosto na telefon

Call Now Button