/
/
Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów kancelaria świadczy usługi kompleksowego doradztwa podatkowego. Działamy z myślą o długofalowej współpracy, oferując bezpieczne i sprawdzone rozwiązania, które minimalizują ryzyko i odpowiedzialność podatkową. Skontaktuj się z nami, aby zapewnić swojej firmie bezpieczeństwo podatkowe i skoncentrować się na rozwoju biznesu.

Czytaj więcej

Doradztwo podatkowe Warszawa

Prawo podatkowe to dziedzina budząca wiele kontrowersji w środowisku biznesowym. Częste zmiany przepisów (także w trakcie roku podatkowego), niezrozumiałe interpretacje, trudności z uzyskaniem klarownej odpowiedzi od organów skarbowych – to tylko niektóre problemy, z jakimi na co dzień borykają się przedsiębiorcy. Doradztwo podatkowe to kolejny z obszarów, w jakim usługi świadczy Kancelaria Mariusza Krzyżanowskiego w Warszawie. Adwokat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podatników, którzy mogą poczuć się bezpiecznie na niestabilnym gruncie prawa podatkowego.

Jak może pomóc prawnik od podatków?

Kancelaria podatkowa działa w Warszawie, lecz pomaga klientom z całej Polski.  W ramach stałej współpracy z wykwalifikowanym doradcą podatkowym oferuje kompleksową analizę sytuacji prawno-podatkowej przedsiębiorstwa. Adwokat oraz doradca oceniają wdrożone rozwiązania i szukają takich, które pozwolą optymalnie zarządzać ryzykiem podatkowym. Celem podejmowanych czynności jest m.in. stworzenie planu optymalizacji podatkowej, która umożliwia podejmowanie działań korzystnych dla firmy, a jednocześnie pozostających w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Prawnik od podatków może również pomóc przy pojedynczych projektach, oceniając podatkowe konsekwencje ich wdrożenia.

Kancelaria podatkowa: jaki zakres obejmuje wsparcie?

Podatki i doradztwo podatkowe dotyczą nie tylko przedsiębiorców, ale również osób fizycznych. Wiele podejmowanych działań ma konsekwencje natury podatkowej, a niedopełnienie obowiązków obwarowane może być karą finansową bądź nawet pozbawienia wolności. Doradca podatkowy doskonale zna prawo podatkowe i zapewnia wsparcie w bieżących decyzjach, które należy  podjąć w pełni świadomie. Rozwiązuje problemy, zajmuje się analizą dokumentów źródłowych, przygotowuje opinie prawno-podatkowe dla klientów. Zakres usług obejmuje również analizę umów pod kątem ryzyka i konsekwencji podatkowych. Zajmuje się także audytem, którego celem jest sprawdzenie, czy stosowane procedury rozliczania podatków są prawidłowe.

Kompleksowe i profesjonalne doradztwo podatkowe

Kancelaria doradztwa podatkowego zapewnia profesjonalne podejście do każdej sprawy, bez względu na jej charakter czy złożoność. Działa w imieniu klienta, dążąc do tego, aby uchronić go przed skutkami podatkowymi podejmowanych decyzji osobistych bądź biznesowych. Doradztwo podatkowe w Warszawie obejmuje szereg działań, które przekładają się na poprawę jakości zarządzania przedsiębiorstwem na podstawie analizy i planu krótko- oraz długoterminowego.

Kiedy pomoc prawnika w sprawach podatkowych może być konieczna?

Obsługa prawna dla firm skupia się m.in. na analizie zastosowanych rozwiązań podatkowych i możliwości wdrożenia takich, które będą korzystne dla przedsiębiorstwa. Niemniej jednak w pewnych przypadkach z pomocy prawnika powinny skorzystać także te podmioty, które dotychczas nie miały ku temu okazji. Kancelaria doradztwa podatkowego wspiera swoich klientów podczas prowadzonych wobec nich kontroli skarbowych, postępowań bądź czynności sprawdzających. Wyjaśnienie nieścisłości w zakresie płatności podatku czy przekazania deklaracji do Urzędu Skarbowego również jest przedmiotem zainteresowania gałęzi prawa, jaką jest doradztwo podatkowe.

Kancelaria podatkowa w Warszawie: Mariusz Krzyżanowski

Kancelaria podatkowa prowadzona jest we współpracy z certyfikowanym doradcą podatkowym, co pozwala świadczyć kompleksową pomoc na rzecz klientów. Domeną jest obsługa prawna firm, ale adwokat oferuje również konsultacje dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Specjalistę wyróżnia profesjonalne podejście do każdej sprawy. Doradztwo podatkowe to nie tylko sporządzanie dokumentów czy analiza danych, ale również konsultacje, których nadrzędnym celem jest wyjaśnienie problemu. W kancelarii Mariusza Krzyżanowskiego bardzo ważna jest efektywna komunikacja, co pozwala dopasować strategię podatkową do zmieniających się realiów rynkowych, ale przede wszystkim potrzeb firmy. Kancelaria podatkowa oferuje również dodatkowe usługi, takie jak:

  • wsparcie w zakresie raportowania schematów podatkowych,
  • reprezentacja przed organami skarbowymi,
  • identyfikacja obowiązków podatkowych,
  • doradztwo w zakresie korzystania ze zwolnień,
  • podatkowa restrukturyzacja przedsiębiorstw.

Szczegółowe informacje udzielane są indywidualnie, dlatego w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Czym dokładnie się zajmujemy?

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

W czym jeszcze się specjalizujemy?

Obsługa prawna biznesu

Obsługa prawna biznesu

Zobacz więcej

Spółki

Sukcesja

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

Formularz zamówienia kontaktu

Zeskanuj kod QR telefonem, aby pobrać wizytówkę

Pobierz wizytówkę prosto na telefon

Call Now Button