/
/
Nieautoryzowane transakcje płatnicze

Nieautoryzowane transakcje płatnicze

Kancelaria oferuje wsparcie prawne dla osób, które padły ofiarą nieautoryzowanych transakcji płatniczych. Jeśli straciłeś środki z konta bankowego na skutek kradzieży lub phishingu, pomożemy Ci je odzyskać. Wykorzystując doświadczenie w sprawach z udziałem instytucji finansowych skutecznie reprezentujemy Klientów w sporach z bankami, pomagając odzyskać utracone środki. Zapewniamy kompleksową obsługę, od analizy incydentu, przez negocjacje, aż po reprezentację przed sądem. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc.

Czytaj więcej

Nieautoryzowane transakcje

Kradzież pieniędzy z konta bankowego dotyczy nie tylko seniorów – ofiarą oszustwa może paść każdy, bez względu na wiek czy status społeczny. Dowodem na to są nieautoryzowane transakcje, za pomocą których oszuści wyprowadzają z rachunków bankowych znaczące kwoty. Kancelaria Adwokacka Mariusza Krzyżanowskiego świadczy pomoc również w takich sprawach.

Czym są nieautoryzowane transakcje płatnicze?

Nieautoryzowane transakcje płatnicze to takie, na które właściciel konta bankowego nie wyraził zgody. W ich wyniku dochodzi do kradzieży pieniędzy. W jaki sposób złodzieje uzyskują dostęp do rachunku? Najczęściej poprzez:

  • zainstalowanie na telefonie ofiary specjalnej aplikacji,
  • wysyłanie “zainfekowanych” linków,
  • podszywanie się pod bank, portale ogłoszeniowe albo aukcyjne.

Kradzież pieniędzy z konta następuje więc w sposób zupełnie nieświadomy. Właściciel rachunku chce zapłacić za zakupiony przedmiot, uzupełnia dane w e-bankowości albo użycza komuś swój telefon, a w tym samym czasie pada ofiarą przestępstwa.

Czy można odzyskać pieniądze utracone przez oszustwa internetowe?

Kradzież z konta bankowego nie musi oznaczać utraty środków, istnieje bowiem możliwość odzyskania pieniędzy. Należy przede wszystkim poinformować bank o zaistniałej sytuacji, jednak często zgłoszenie takie jest negowane. Dlatego już wtedy warto skorzystać z pomocy adwokata. Nieautoryzowane transakcje płatnicze to również przedmiot zainteresowania policji – kradzież pieniędzy jest przestępstwem, które powinno zostać zgłoszone jak najszybciej.

Kradzież pieniędzy z konta bankowego: pomoc prawnicza

Banki nie zawsze zwracają klientom pieniądze, stąd swoich praw trzeba dochodzić przed Rzecznikiem Finansowym lub arbitrem bankowym. Jeśli w ten sposób nie uda się ich odzyskać, konieczne będzie złożenie pozwu do sądu przeciwko bankowi. Na każdym etapie sprawy bardzo ważne jest wsparcie prawnika. Wszelkiego rodzaju sprawy bankowe są skomplikowane, a klient powinien rozumieć konsekwencje podejmowania kolejnych działań. Pomoc prawnicza zostaje wdrożona już na etapie dokonania zgłoszenia o kradzieży. Nie należy czekać – czas nie działa na korzyść poszkodowanych.

Nieautoryzowane transakcje płatnicze: jak możemy pomóc?

Nieautoryzowane transakcje płatnicze budzą lęk wśród właścicieli rachunków bankowych. Nic dziwnego, gdyż w ten sposób zostajemy pozbawieni środków do życia, a czasami także oszczędności. Pomoc prawnika jest nieodzowna zwłaszcza, że należy postępować według ściśle określonych procedur, które najczęściej nie są znane poszkodowanemu. Pełnomocnik zgłasza przestępstwo, dochodząc roszczeń w imieniu klienta. Prawo chroni konsumentów, dając szeroki wachlarz możliwości, jednak warto skorzystać ze wsparcia prawnika Mariusza Krzyżanowskiego, aby wiedzieć, jakie kroki podjąć.

 

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

W czym jeszcze się specjalizujemy?

Sprawy WIBOR

Sankcja Kredytu Darmowego

Odszkodowania

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

Formularz zamówienia kontaktu

Zeskanuj kod QR telefonem, aby pobrać wizytówkę

Pobierz wizytówkę prosto na telefon

Call Now Button