/
/
Prawo umów

Prawo umów

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną w zakresie prawa umów, zapewniając wsparcie na każdym etapie zawierania i realizacji kontraktów. Świadczymy usługi w zakresie opiniowania, negocjacji oraz sporządzania umów, dbając o to, aby były one zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz zabezpieczały interesy naszych klientów. Nasze usługi obejmują również analizę ryzyka oraz pomoc w rozwiązywaniu sporów związanych z realizacją umów. Dzięki naszemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy poziom usług prawnych. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc w ochronie Twoich interesów przy zawieraniu i wykonywaniu umów.

Czytaj więcej

Opiniowanie umów Warszawa

Zawieranie umów to jedna z powszechnych czynności, jakiej każdego dnia dokonują przedsiębiorcy. Każdy pojedynczy kontrakt niesie za sobą daleko idące konsekwencje natury prawnej, dlatego ważne, aby uniknąć niekorzystnych rozwiązań i zapisów. Sprawdzenie umowy przez prawnika pozwala dostrzec ewentualne nieścisłości i w porę im zaradzić. Dzięki temu przedsiębiorca może albo negocjować warunki, albo odmówić podpisania umowy.

Kiedy sprawdzenie umowy przez prawnika jest konieczne?

Opiniowanie umowy powinno mieć miejsce jeszcze przed jej podpisaniem, ale może również nastąpić w sytuacjach wątpliwych już po sfinalizowaniu kontraktu. Sprawdzenie umowy przez prawnika jest konieczne szczególnie, jeśli:

  • opiewa ona na wysoką kwotę,
  • zawiera zapisy budzące wątpliwość przedsiębiorcy,
  • jest bardzo rozbudowana,
  • istnieje podejrzenie, że osoba wskazana jako strona nie ma prawa podpisać kontraktu.

Adwokat może zaopiniować każdą umowę, bez względu na jej obszerność czy przedmiot. Niemniej jednak przedsiębiorcy najczęściej poddają pod ocenę kontrakty kluczowe, takie jak umowy założycielskie, nienazwane, kredytowe albo regulujące współpracę.

Jakie umowy warto poddać analizie?

Prawo umów to obszar, w jakim usługi świadczy Kancelaria Adwokacka Mariusza Krzyżanowskiego w Warszawie. Zapewnia kompleksowe wsparcie przedsiębiorcom w codziennych działaniach. Obsługa prawna dla firm zakłada m.in. analizę umów bieżących, ale również tych, które zostały zawarte w przeszłości. Jeśli chcemy dochodzić roszczeń od kontrahenta czy partnera biznesowego, w pierwszym kroku należy sprawdzić zapisy umowy. Właściwe przygotowanie umów założycielskich pozwala zaś stworzyć solidną podwalinę biznesu, natomiast sprawdzenie umowy kredytowej czy leasingowej umożliwia zabezpieczenie interesów przedsiębiorcy, szczególnie w kontekście ponoszonych kosztów. Prawo umów ma przełożenie również na kontrakty nienazwane, w tym umowy:

  • know-how,
  • wdrożeniowe,
  • franczyzy,

Opiniowanie umowy: sposób na zabezpieczenie interesów

Opiniowanie umów to jedyny sposób, aby przekonać się, czy kontrakt nie zawiera niekorzystnych dla przedsiębiorcy zapisów. Nie zawsze ich występowanie w umowie jest łatwe do stwierdzenia. Zwykle identyfikacja takich postanowień wymaga dogłębnej analizy, stąd kluczowa staje się pomoc prawnika, którą może zapewnić świadczona przez kancelarię bieżąca obsługa prawna spółek i firm. Nadrzędnym celem tej usługi jest zabezpieczenie interesów właścicieli lub osób zarządzających podmiotem gospodarczym. Postanowienia umowne, które pozornie nie generują ryzyka, mogą nieść ze sobą długofalowe konsekwencje. Istnieje kilka sposobów zabezpieczenia interesów firmy, a dobór właściwego leży właśnie w gestii prawnika.

Prawnik opiniujący umowy w Warszawie: Mariusz Krzyżanowski

Prawo umów przewiduje, że choć strony mają co do zasady swobodę w zakresie kreowania ich treści, to treść ta nie może jednocześnie pozostawać w sprzeczności z przepisami. Wiele rozwiązań jest przez prawo dopuszczalnych, ale w konkretnej sytuacji mogą nie być korzystne dla przedsiębiorcy. Ważna umowa jest wiążąca dla stron, dlatego tak istotna jest jej analiza jeszcze przed podpisaniem. W tym zakresie pomoże adwokat znający prawo umów. Działania z tego zakresu to również sprawdzanie kontraktów, które zostały zawarte w przeszłości. Prawnik przeanalizuje, w jaki sposób przedsiębiorca może zakończyć współpracę lub dochodzić swoich praw od drugiej strony. Złożoność przepisów sprawia, że interpretacja postanowień umownych wymaga wiedzy prawnej, ale też znajomości specyfiki danej działalności i jej otoczenia biznesowego. Kancelaria, wychodząc na przeciw tym wymaganiom, oferuje bieżącą obsługę podmiotów gospodarczych oraz nadzór nad pojedynczymi projektami. Zabezpieczające interesy przedsiębiorcy umowy to podstawa biznesu, który będzie przynosił oczekiwane korzyści.

 

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

W czym jeszcze się specjalizujemy?

Obsługa prawna biznesu

Obsługa prawna biznesu

Zobacz więcej

Sukcesja

Spółki

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

Formularz zamówienia kontaktu

Zeskanuj kod QR telefonem, aby pobrać wizytówkę

Pobierz wizytówkę prosto na telefon

Call Now Button