/
/
Rozwód z orzeczeniem o winie

Rozwód z orzeczeniem o winie

Rozwód z orzeczeniem o winie to proces, który wymaga szczególnej uwagi i profesjonalnego wsparcia prawnego. Taki rozwód pozwala na jednoznaczne wskazanie, który z małżonków ponosi winę za rozpad małżeństwa, co ma istotne znaczenie w kontekście alimentów oraz podziału majątku. Kancelaria oferuje fachowe wsparcie na każdym etapie postępowania, od analizy konkretnej sytuacji, przez zgromadzenie dowodów i przygotowanie niezbędnych dokumentów, aż po reprezentację w sądzie. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać fachową poradę prawną i ochronić swoje interesy. Zaufaj naszym specjalistom, aby przejść przez ten trudny proces z pełnym wsparciem.

Czytaj więcej

Rozwód z orzeczeniem o winie — Warszawa

Sprawa rozwodowa może kończyć się wyrokiem, w którym sąd orzeka, kto jest winny rozpadu małżeństwa. Zwykle właśnie takie procesy są najtrudniejsze dla obu stron, a także dzieci i rodziny. Na sali sądowej są poruszane delikatne i intymne szczegóły z życia pary. Jest to konieczne dla dokładnego rozpoznania sytuacji i potwierdzenia, że doszło do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia oraz wykazania, że temu rozkładowi winien jest jeden ze współmałżonków.

Rozwód z orzeczeniem o winie najczęściej wymaga wsparcia prawnika. W Warszawie pomocą służy Kancelaria Adwokacka Mariusza Krzyżanowskiego. Podjęcie współpracy wiąże się z udzieleniem pełnomocnictwa, które ogranicza konieczność stawiennictwa na sali sądowej podczas rozpraw. Adwokat rodzinny – Warszawa może bowiem reprezentować klienta, zgłaszać wnioski, przesłuchiwać świadków oraz składać pisma procesowe.

Rozwód z orzeczeniem o winie ma uzasadnienie szczególnie wtedy, gdy jedna ze stron chce wystosować późniejsze żądania alimentacyjne. Jeśli sąd uzna, że za rozpad małżeństwa odpowiada tylko jedna strona, wówczas pojawia się możliwość zasądzenia alimentów dla niewinnego małżonka. W praktyce rozpoznaje się:

  • rozwód z orzeczeniem o winie męża,
  • rozwód z orzeczeniem o winie żony,
  • rozwód z orzeczeniem o winie obu stron.

Pomoc adwokata przy rozwodzie z orzeczeniem o winie

Każdą sprawę rozwodową rozpoczyna złożenie pozwu o rozwód. Adwokat Mariusz Krzyżanowski pomaga w jego przygotowaniu. Pismo musi spełniać określone wymogi formalne. Jednym z ważnych elementów pozwu jest uzasadnienie, które ma zawierać argumentację przemawiąjącą za koniecznością stwierdzenia winy. Nad poprawnością wszystkich składowych czuwa prawnik. Następnie towarzyszy Ci podczas rozpraw i reprezentuje Twoje interesy.

Profesjonalne wsparcie prawne w Warszawie: Mariusz Krzyżanowski

Adwokat, obecny podczas rozwodu z orzeczeniem o winie, dąży do korzystnego rozstrzygnięcia sprawy i zapewnia Ci wsparcie prawne. Tego typu procesy wiążą się z ogromnymi emocjami, dlatego też adwokat stara się łagodzić konflikty. Podchodzi do sytuacji na chłodno, co sprzyja podejmowaniu racjonalnych decyzji.

Mariusz Krzyżanowski może poprowadzić także rozwód bez orzekania o winie – Warszawa.

 

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

W czym jeszcze się specjalizujemy?

Separacja

Separacja

Zobacz więcej

Alimenty

Władza rodzicielska

Władza rodzicielska

Zobacz więcej

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

Formularz zamówienia kontaktu

Zeskanuj kod QR telefonem, aby pobrać wizytówkę

Pobierz wizytówkę prosto na telefon

Call Now Button