/
/
Praktyka ogólna

Praktyka ogólna

Adwokat to profesjonalny prawnik, który posiada uprawnienia do świadczenia szerokiego zakresu usług prawnych. Jego główne obowiązki obejmują reprezentowanie klientów przed sądami i innymi instytucjami, doradztwo prawne, sporządzanie umów i innych dokumentów prawnych oraz mediacje i negocjacje. Aby zostać adwokatem, należy ukończyć studia prawnicze oraz aplikację adwokacką, a następnie zdać egzamin adwokacki. Adwokat może specjalizować się w różnych dziedzinach prawa, takich jak prawo cywilne, karne, rodzinne, handlowe czy medyczne. Choć specjalizacja ułatwia prawnikowi prowadzenie określonego zakresu spraw, to jednocześnie jego wszechstronne przygotowanie umożliwia mu świadczenie kompleksowych usług prawnych. Zespół kancelarii składa się z prawników o różnych specjalizacjach, świadczących pomoc w ramach szerokiej praktyki. Skontaktuj się z nami aby uzyskać informację, jak nasz specjalista może wesprzeć Cię w trudnej sytuacji prawnej, dbając o ochronę Twoich praw i interesów.

Czytaj więcej

Praktyka ogólna w kancelarii

Kancelaria Adwokacka Mariusz Krzyżanowski oferuje bieżącą obsługę podmiotów gospodarczych oraz klientów indywidualnych. Adwokat pomaga dochodzić roszczeń, sporządzać opinie prawne, reprezentuje klientów przed sądem, organami administracji publicznej oraz w negocjacjach.

Specjalizacje

Kancelaria specjalizuje się m.in. w sprawach spadkowych, medycznych, karnych i cywilnych, jednak profesjonalne przygotowanie do wykonywania zawodu adwokata pozwala podejmować się również spraw z innych dziedzin prawa.

Prawo spadkowe

Prowadzone przez kancelarię Mariusza Krzyżanowskiego sprawy spadkowe dotyczą zarówno dziedziczenia ustawowego, jak i testamentowego. Adwokat pomaga m.in. dochodzić prawa o zachowek oraz wyjaśnia, jak zabezpieczyć majątek na wypadek śmierci. W kontekście prawa spadkowego zajmuje się również sukcesją firm jednoosobowych, rodzinnych i spółek.

Prawo medyczne

Poszkodowani w wyniku błędu medycznego mogą z pomocą kancelarii dochodzić swoich praw. Sprawy medyczne polegają na dogłębnej analizie dokumentacji źródłowej, a następnie wystosowaniu roszczeń do odpowiedniego podmiotu.

Prawo karne

Sprawy karne należą do kategorii spraw, w których adwokat bierze czynny udział. Mariusz Krzyżanowski prowadzi obronę w procesach karnych oraz reprezentuje oskarżycieli posiłkowych. W imieniu Klientów wnosi również odpowiednie środki odwoławcze, adekwatnie do danego etapu postępowania.

Prawo cywilne

Sprawy cywilne prowadzone przez kancelarię dotyczą m.in. eksmisji, zniesienia współwłasności czy roszczeń z umów o zapłatę. Gałęziami prawa cywilnego są także prawo rodzinne, spadkowe oraz prawo pracy.

Dlaczego warto skorzystać z oferty?

Wymienione wyżej sprawy to tylko niektóre, w jakich adwokat Mariusz Krzyżanowski pomaga Klientom. Zespół kancelarii ma duże doświadczenie również w innych dziedzinach prawa, dzięki czemu do każdego podchodzi w sposób indywidualny i kompleksowy. Stawia na efektywną komunikację, dlatego skrupulatnie wyjaśnia Klientom wszelkie aspekty prawne prowadzonych spraw, umożliwiając właściwe zrozumienie sytuacji możliwości prawnych, a tym samym podejmowanie świadomych decyzji.

 

Czym dokładnie się zajmujemy?

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

W czym jeszcze się specjalizujemy?

Sprawy bankowe

Sprawy bankowe

Zobacz więcej

Odszkodowania

Odszkodowania

Zobacz więcej

Sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne

Zobacz więcej

Potrzebujesz wsparcia we własnej sprawie?

Umów się na spotkanie

Pozostaw swój numer telefonu. Oddzwonimy w celu ustalenia dogodnego terminu

Formularz zamówienia kontaktu

Zeskanuj kod QR telefonem, aby pobrać wizytówkę

Pobierz wizytówkę prosto na telefon

Call Now Button